פרוש חלומות נחשב כבר בימי קדם לסגולה של ממש, והחלום עצמו למסר אלוקי

יוסף בן יעקוב שנמכר על ידי אחיו לסוחרי העבדים, תפס מעמד של כבוד בממלכת מצרים על ידי פרוש חלומות פרעה. חלומות אלו, בהן מופיעות הפרות הרעבות והשמנות, הפכו להיות סמל מהותי והוכחה לחשיבות האדירה של פרשנות חלומות כבר בעת העתיקה. החלומות שלנו הם אירועים אשר המדע לא מבין בצורה מלאה. הם מופיעים במגוון עצום של דרכים, ומסיבה לא מובנת. בשונה משאר זמן השינה בו המוח במצב מנוחה, במהלך החלום המוח פועל בצורה אינטנסיבית ממש כמו במצב ערות. לכן אין זה מפליא שהחלומות מעלים אצלנו שאלות רבות מבחינה אישית. שאלות אלו יכולות לנבוע סביב מראה מסוים שראינו בחלום אשר איננו נהיר לנו. שאלות אחרות יכולות להיות סביב קבלת ההחלטות שלנו כשותפים פעילים בתהליך החלימה, או באשר לסיבה המדויקת של הופעת אירוע מסוים אשר עשוי להעיד על חרדה או רגשות מודחקים. בכל מקרה, פרוש חלומות היה ונשאר צורך עז בחברה האנושית כולה.1

מהן השיטות הנפוצות לפירוש חלומות והאם הן סותרות זו את זו

כאמור, פרוש חלומות היה שירות אשר נדרש על ידי רבים כבר בימי קדם. כיום, קיימות שיטות רבות לפרוש חלומות וניתוחם, אשר מגיעות מתחומים אחרים לחלוטין. השיטות השונות לפרוש חלומות כוללות בין השאר:

  • פסיכואנליזה: בעל המקצוע העוסקים בפסיכואנליזה, פועלים על מנת לגלות אלמנטים חוזרים בחלומות, ומייחסים אותם בשיטות ניתוח לרגשות שונים בתת מודע. כך נעשה ניתוח על בסיס סימנים שחוזרים בחלומות רבים כגון בריחה, שעונים וכדומה.
  • גמרא: הגמרא מנסה לבאר חלומות שונים על בסיס דומה, אך עם ניתוח דתי השייך לעולם הדת והמצוות.
  • מיסטי: פרוש חלומות מיסטי נעשה באמצעים אחרים לחלוטין, ומשלב את ניתוח החלומות עם רגשות האדם המדובר. כך ניתן לבצע ניתוח עם תובנות מעמיקות בהרבה.

פרוש חלומות הוא עניין מורכב

חשוב להבין כי פרוש חלומות לא תמיד ייתן את התשובות שאנו רוצים. הכינו את עצמכם להפתעה, וקבלו את הניתוחים בערבון מוגבל מאחר וכאמור מדובר בנושא מאוד מורכב.

פרוש חלומות
5 (100%) 1 vote